Galeria "Recepcja"

Recepcja jest galerią, galeria pełni funkcję recepcji. To jedyna całodobowa prezentacja współczesnych projektów artystycznych w Krakowie. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni użytkowo-wystawienniczej w poszczególnych pomieszczeniach hotelowych, do których galeria-recepcja jest zaproszeniem. Ruchome i nieruchome elementy wyposażenia tworzą bazar sztuki – wszystko można kupić. Zatrzymując się w naszym hotelu oraz korzystając z oferty zakupu, stajesz się mecenasem sztuki i wspierasz działania artystyczne w naszym hotelu. Sztuka spotyka się tu z codziennością, by wyjść naprzeciw potrzebom zarówno przyziemnym, jak i metafizycznym naszych Gości.

Obecnie w naszej Galerii „Recepcja” prezentujemy wybrane prace Kai Soleckiej.

Kaja Solecka

Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1993–1998 oraz malarstwo w pracowni prof. Janusza Tarabuły (1995–1998). Aktualnie jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych.

W twórczości Kai Soleckiej lapidarne, geometryczne układy ożywione zostają niespokojną tkanką malatury. Abstrakcyjne elementy spotykają się z wyobrażoną cielesnością – fragmentem ludzkiej postaci zanurzonym jakby w przestrzeni płótna, niekiedy koliste formy autonomicznie organizują pole obrazu, wchodząc w relację z fakturowymi, organicznymi i często przypadkowymi strukturami. Płótna Soleckiej dalekie są od nawiązań do modernistycznej produkcji klasyków abstrakcji czy minimalizmu – artystka przywiązana jest do przestrzeni wyobrażonej, iluzji, nierozstrzygania podziałów płaszczyzny. Abstrakcyjne formy mają swój ciężar, objętość, zajmują różne miejsca w iluzorycznej głębi obrazów. Pomarszczona powierzchnia farby przypominać może skórę, cielesną powłokę skrywającą pod sobą uśpione, zagadkowe motywy.

parallax background
 

Cenestezja

Cały budynek hotelu jest instrumentem, największym w Krakowie, bo o wysokości 23 metrów. W konstrukcji budynku znajdują się płytki piezoelektryczne, które przetwarzają drgania i zamieniają w dźwięk. Tak powstaje kompozycja, która istnieje tylko w czasie rzeczywistym i nigdy się nie powtórzy. Jej brzmienie zależy od przebywających w hotelu ludzi i pracujących urządzeń. Dźwięki te dostępne będą przez aplikację na stronie internetowej hotelu. Ponadto instrument ten będzie wykorzystywany podczas koncertów, spektakli oraz innych wydarzeń kulturalnych.

Teatr otwarty

Planujemy poszerzyć podstawową działalność hotelarską o organizację wydarzeń kulturalnych oraz artystycznych. Raz na kwartał podczas weekendu cały hotel zamieni się w scenę teatralną. Teatr otwarty to pomysł, który przekracza granice typowego hotelu miejskiego. Podczas antraktu przy wspólnym stole będzie można porozmawiać z aktorami i reżyserem na temat wystawianej sztuki teatralnej w przestrzeni hotelowej. Realizowane będą również spektakle w koprodukcji z rożnymi teatrami z kraju i zagranicy. Partnerem krakowskim tego projektu jest Teatr Ludowy w Krakowie.

Nasi partnerzy